Vajinismus Nedir
Cinsel Sorunlar

Vajinismus Nedir

Vajinismus nedir? Vajinismus’un istemsiz kasılmaları sonucu cinsel ilişkiye girememe durumudur. Vajinismus sorunu yaşayan kadınlar için pubokoksigeus kası (PC) olmak üzere cinsel birleşme anında pelvik kasları istemsizce kasmakta dır.Bu kasılmaların bilinçaltındaki cinsel dışı ilgili yanlıştır ve korkulara dayanıyor. vajinismusolmalı vajinaya herhangi bir şeyin girmesi olası değildir. Vajinismuslu bilgilerin sorunları nelerdir? Vatanismus sorunu yaşayan kişilerde psikolojik sorunlardan bazıları bu kasılmalar bazen öyle bir noktaya gelir ki kullanılan kasılmaların tüm vücudu etkilemesi. Durum kişide baş dönmesi, bu durum ve ağlama nöbetlerine kadar giden olumsuz sonuçlara yol açar. Bu süreç devam ettikçe cinsel ilişki çiftlerde denendiğinde ve ön sevişmeye arzulu olan kişide cinsel isteksizlik sorunu yaşıyor. Düşünceyle çalışırken vajinismus korkusu nedeniyle gerekli çift evli olmalarına rağmen ilişkiye girmemiş çiftler bu şekilde evliliklerini sürdürmektedir.

 

Vajinusmus nedir?Vajinismus bir “erteleme hastalığı” dır. Kariyer, gerekli kontrolcü tutumu, bu sorununu kendi kendine aşçılık düşüncesi gibi daha pek çok farklı bahanelerle değerlendirmek sürekli erteleme durumu söz konusu olabilecektir. PC (pelvik) kaslarında ortaya çıkan istemsiz kasılma benzer biçimde bu vajinal yansımalar sadece cinsel ilişki nedeni değil – kadınlar jinekolojik muayene, olurken, tampon kullanımında vajinaya parmak soket şeklinde olduğu içindir. Vajinismus sorunu yaşayan kadınlar, kasılmaların sadece vajina girişinde değil, fiziksel olarak karın, bacak bel, gibi vücutun pek çok değişkenliğinde görülebilen ağrı şeklinde tarifleri içerir. Vajinismus nedir? Vajinismus cinsel ilişkinin olduğu istemsiz kasılmasıyla ortaya çıkan bir durumdur. Bu durumda de çiftlerde ilişki denendiğinde bölgelererinde yaygın olarak görülebilen kas ağrıları vajinismusun derecesi ile ilişkilidir. Vajina çalışırken ıslanmada azalır, kuruluğa dönüşür. Vajinismusta ortaya çıkan bu panik atak durumu bilinçaltında cins gelişimi ilgili edinilmiş yanlış bilgiler. Bu kasılmalar cinsel ilişkide olduğu gibi, temas aşamasında ya da bu girişimin hayal kırıklığı ile ortaya çıkar. Vajinismus sorunu yaşayan kadınlar cinsel birliktelik gerçekleşse bile bu durumdaki kadınlar için acı vericidir. Doktor tarafından yapılan jinekolojik muayenesinde vajina dıştan değerlendirme yapılır; kızlık zarında cinsel ilişki.

 

Vajinismus sorunu yaşayan kadınlar bu problemin anatomik mi yoksa psikolojik kaynağa mı bağlı olduğu uzman bir doktor tarafından değerlendirilmektedir. Vajinismus ile ilgili sorun yaşayan kadınlar suçlu hissettiğinde tedaviiye adapte olmaları biraz zaman alabilir. Çünkü kendini kasması nedeniyle ilişkiyi tamamlayamayan kadın anne olamayacağını düşünür. Vajinismuslu kadınlar gerçekleşen cinsel birleşmede eşlerine yetmeyecektir İlişkiyi tamamlayamayan kadın anne olamayacağını düşünür. Evli olup, bu tür problem yaşayan pek çok kadın var ki; ancak çocuk sahibi olmak istediklerinde doktora gidiyorlar. Bu koşullar altında bilinçaltındaki cins öncelikli yanlış yanlış ve korkulara dayanıyor. Sırf bu korkular yüzünde cinsel birlikteliği deneyemiyor ya da sürekli erteliyor. Canının yanacağını muayeneüğünden Jinekoloji muayene olmaktan korkuyor. Vajinismusta hastalığı teşhisi için gerekliiye başlamak çok önemlidir. Vajinismus tedavisi yapılan bu problem çözülebilir. Bu uygulamanın çiftlerinin bu sorunu ertelemek yerine bir önce bir tedavi başvurusunda bulunmak, yardım almalısınız.

 

 

Vajinismus Hastalığı Neden Olur?

 

Vajinusmus nedir? Kişinin istediği halde vajinanın istemsiz kasılmaları sonucu cinsel ilişkiye giremem durumudur. Bu sorun yaşayan kadınlar cinsel birliktelik gerçekleşmediği için Partneri ile yakınlaşma konusunda bir sorun yaşamazlar. İlişki anında vajina içine hiçbir şey alamayacak kadar kasıldığında kadın için cinsel birleşme çok zor bir hal alır. Bu duvar altında gerçekleşen cinsel ilişkide kadın hissettiklerini, yanma ya da orda bir duvar var şeklinde tarif ederler. Vajinusmusun diğer nedenleri dahil.

 

 • Kronik ve akut enfeksiyon
 • Kızlık zarı yapısı gibi
 • Altta yatan fiziksel sebepler
 • Psikolojik sorunlar
 • Cinsiyetle ilgili yanlış bilgiler

 

Vajinismus sorunu altında erken boşalma, sertleşme, cinsel isteksizlik, gibi sorunlara neden olabilir. Erkeğin hissettiği duygu reddedilmişlik duygusu ve eşinin bir gezinme göstermediğini düşünün ve hatta ona öfke duymaya neden olabiliyor.

 

Vajinismus Nasıl Ortaya Çıkar?

 

 • Cinselliği birliktelikten kaçınma erteleme – reddetme
 • Cinsel ilişkiye girememe ilişkiden korkma kaçınma
 • Jinekolojik muayeneden kaçınma
 • Tampon ya da fitil kullanamama
 • Zor olsa da girilen cinsel ilişkide duyulan acı hissi
 • Kadında şartlandırılmış aldatılma korkusu
 • Anne olamama korkusu ve bundan duyulan suçluluk duygusu
 • Ağlama öfke nöbetleri, çiftler arasında olduğu suçluluk duygusu
 • Partnerini ya da kendini suçlama
 • Partnere karşı duyulan öfke duygusu
 • Sorumluluk almaktan korkma – kontrolcü davranma
 • Kişinin kendi cinsel organından ya da partnerinin cinsel organından tiksinme

 

Vajinismus nedir? Vajinismus’un istemsiz kasılmaları sonucu cinsel ilişkiye girememe durumudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir