Vajina Operasyonları Cinsel Hazzı Etkiler Mi
Genital Estetik

Vajina Operasyonları Cinsel Hazzı Etkiler Mi

Cinsellik hem erkek hem de kadınların yaşamlarını daha sağlıklı bir şekilde sürdürebilmeleri adına oldukça önemli bir unsurdur. Cinsel ilişki sırasında alınan hazzın artması eşlerin birbirlerine daha olumlu yaklaşmasına katkı sağlar. Kadın veya erkek bireyde gerek doğuştan var olan, gerekse sonradan kazanılan bazı cinsel bozukluklar cinsel yaşamı alt üst edebilmektedir. Erkeklerde erken boşalma, ereksiyon olamama gibi sorunlar ağırlıklı olarak öne çıkarken, kadınlarda

 

  • Vajina genişliği,
  • Vajinismus
  • Vajina dudaklarının sarkması,
  • Klitoropeksi,
  • Vajina dış dudaklarının incelmesi gibi sorunlar sebebiyle cinsel yaşamda sorunlar baş göstermektedir.

 

Kadınların cinsel haz organı olan vajina bölgesinde yer alan sorunların bazıları fonksiyonel olarak sorunlar yaşanmasına sebep olurken, bazıları da estetik kayıplara yol açmaktadır.

 

Günümüzde gerek estetik kayıpların giderilmesi, gerekse vajinanın fonksiyonel eksiklerinin giderilmesi adına yapılan operasyonlar, kadının cinsel hazzı yeniden ve daha yoğun yaşamasını sağlamaya yöneliktir. Bu sebeple vajina operasyonlarının cinsel hazzı azaltacağı yönündeki düşünceler tamamıyla yanlıştır.

 

 

Vajina Genişliğinin Giderilmesi

 

Özellikle normal yoldan yapılan doğumlar sonrasında oluşan vajina genişlemesi, cinsel ilişki sırasında penis ile vajinanın sürtünmesini azaltarak cinsel haz kaybına sebep olur. Vajina daraltma ameliyatları sonrasında daha dar bir vajina yapısı sağlanarak haz ve orgazm kalitesi yükseltilir.

 

Vajinismus Tedavisi

 

Vajinismus günümüzde kadınların yaşayabileceği en kötü cinsel fonksiyon bozukluğudur. Cinsel ilişki esnasında kadının istemsizce vajina kaslarını kasması sebebiyle erkek penisinin vajinaya girişi engellenmektedir. Uzman jinekologlar ve psikologlar tarafından uygulanan bilişsel ve davranışsal terapiler sonrasında kadın bireyler cinsel yaşamlarını sorunsuz bir şekilde sürdürebilmektedir.

 

Vajina Dudaklarının Sarkması

 

Farklı sebeplerle ortaya çıkan vajina dudaklarının sarkması, iç dudaklarının olağandan büyük olması kadını hem cinsel hem de estetik yönden kaygılandıran bir sorundur. Labioplasti ameliyatları sonrasında vajinaya sağlanan estetik görünüm ve fonksiyonel kazanımlarla cinsel ilişki sırasında alınan haz artırmaktadır.

 

Klitoropeksi

 

Kadınların orgazma ulaşamamalarının sebeplerinden biri de, klitoris üzerinde bulunan derinin klitorisi gizlemesidir. Bu tür durumlarda cinsel uyarı gerçekleşmediği için cinsel ilişki sırasında kadının zevk alması zorlaşır. Klitorisi örten derinin ameliyatla alınması sonrasında cinsel haz artmakta ve orgazm olamama sorunu ortadan kalkmaktadır.

 

Vajina Dış Dudaklarının İncelmesi

 

Bazı kadınlarda travmatik kilo kayıpları ve yaş ilerlemesine bağlı olarak vajina dış dudaklarda yağ dokusu azalarak incelmeye sebep olur. Bu tür sorunlarda karın bölgesinden alınan yağların büyük dudaklara enjekte edilmesi sonucunda, vajinanın estetik görünümü yeniden kazandırılarak cinsel haz ve estetik kayıpları giderilmektedir.

 

Cinsellik hem erkek hem de kadınların yaşamlarını daha sağlıklı bir şekilde sürdürebilmeleri adına oldukça önemli bir unsurdur. Cinsel ilişki sırasında alınan hazzın artması eşlerin birbirlerine daha olumlu yaklaşmasına katkı sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir