vajen-sarkmasi
Genital Estetik

Vajen Sarkması

Son dönemlerde sıklık ile hastalarımızdan aldığımız şikayetlerden birisi olarak dikkatleri çeken vajen sarkması, çeşitli nedenler ile ortaya çıkabilen hastalıklardan birisidir. Genital estetik sınıfı içerisinde incelediğimiz bu hastalık, beraberinde işlev bozulması gibi problemleri de beraberinde getirebilir. Tam da bu noktada hastalığa dair yeni seçenekleri inceleyebilme şansına sahip oluyoruz.
Genital estetik alanında ciddi anlamda fark yarattığımız ortada. Ankara başta olmak üzere Türkiye genelinden hastalarımıza vajina sarkması ve tedavisi konusunda elimizden geldiğince çözümler üretiyoruz. Şimdi konu üzerine eğilim göstereceğiz.

Vajen Sarkması Nedir?

Vajen sarkması, kadınların pelvik bölgesinde çeşitli nedenlere bağlı olarak meydana gelen genişlemeye bağlı sarkma olarak tabir ettiğimiz bir durumdur.
Türkiye genelinde son dönemde hastalarımızın çok önemli bir kısmında genital estetik operasyonları ile müdahale ettiğimiz hastalıklardan birisi olarak dikkatleri çeker. Halk arasında argo bir tabir olsa da am sarkması olarak bilinen bir hastalıktır. Vajina dudaklarının zaman içerisinde ciddi anlamda güçsüzleşmesi ve kendisini bırakması sonucu karşımıza çıkan hastalıklardan birisidir.

Vajina Sarkması Nedenleri

Genital bölgede yer alan iç dudaklarda meydana gelen sarkmalar, çeşitli nedenlere bağlı olarak kendisini gösterir. Özellikle bu, estetikal düzeyde bir problem olarak dikkatleri çektiğinden dolayı ön planda tutulması gereken bir hastalıktır. Vajina sarkması, sadece doğum nedeni ile kendisini göstermez. Nedenlerinden başlıcaları aşağıdaki gibidir;
• Normal uya da zorlayıcı doğum sonrasında kasılmalara bağlı genital bölge sarkması,
• Sürekli cinsel ilişkiye girme sonucunda deformasyon durumu,
• Genital bölgede meydana gelen enfeksiyonlar nedeni ile ortaya çıkan komplikasyonlar,
Bu noktada nedenler arasında sayabileceğimiz seçeneklerden birisi olarak dikkatleri çekiyor da diyebiliriz sanırım. Vajina iç dudaklarının sarkması, genital bölge estetiği olarak dikkatleri çekiyor. Dolayısı ile bu seçenekleri daha yakından analiz etmek son derece önemlidir.

Vajina İç Dudaklarında Sarkma Belirtileri

Yukarıdaki nedenlere bağlı olarak iç dudak bölgesinde sarkmaları net bir şekilde gözlemleyebilme şansına sahip oluyoruz. Tabi ki sarkma belirtileri anlamında merak ettiğiniz seçenekler var. Analiz sonrasında genellikle üç ayrı belirtinin kendisini net şekilde gösterdiğini söyleyebiliriz. Bu belirtiler aşağıdaki gibidir;
• Genital bölgenizde aniden ortaya çıkan ağırlık ya da bölgede şişlik hissi,
• Alt karın bölgenizde meydana gelen ağrı ve acı çekme durumları,
• Ansızın kendisini gösteren idrar kaçırma ya da dışkılama problemleri,
Genellikle kendisini gösteren belirtiler olarak dikkatleri çekiyor. Uzun süreli şikayetlerde ise genellikle en kısa süre içerisinde çözüm üretme yoluna gidiyoruz. Vajina sarkması, ilerleyen süreçte kadınlar için çok daha yönlü seçenekleri beraberinde getirir.

Vajen Sarkması Tedavisi

Vajen sarkması safhasında özellikle analiz çok önemlidir. Bu noktada genital bölgenizde meydana gelen sarkma durumlarını çok daha yakından analiz edebilmek için bazı adımlar atıyoruz. Bu sarkmaların derecesine göre ise tedavi yöntemleri kendisini gösteriyor.
ESTETİK CERRAHİ OPERASYONLARI
Vajina daraltma ameliyatı olarak dikkat çeken bu estetik operasyonlarda birçok farklı seçenek uygulayabilmekteyiz. 1 ila 3 arasında vajinal sarkmaları derecelendirebiliyoruz. Sarkmanın derecesine göre uygulamalarımız arasında;
• Pelvik Cerrahi
• Vajinal Lazer Uygulama
• Toparlama Ameliyatları
• Vajen Daraltma Operasyonu
• İdrar Torbası Kaldırma
Gibi birçok farklı seçeneği uygulayabilme şansına sahip oluyoruz. Tam da bu noktada dediğimiz üzere sarkmanın durumu çok çok önem arz eden bir seçenektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir