Labioplasti Nedir
Cinsel Sorunlar

Labioplasti Nedir

Labioplasti, kadınların iç dudaklarına yapılan genital estetik türüdür. Birden fazla doğum sonrasında oluşan ya da doğuştan olan iç dudak sarkması olayını düzeltmek için yapılmaktadır. Bu sayede kadın cinsel organına daha güzel bir görünüş sağlanır ve kadının daha iyi hissetmesine yardımcı olunur.

 

 

İç Dudak Sarkması Nedir?

 

İç dudak, kadınların cinsel organında dış dudağına altında yer alan dudaklara verilen isimdir. 2 tane olan iç dudaklar, sinirlerle kaplı ve her daim nemli bir şekilde durmaktadır. Çoğu kadında olan iç dudak sarkması; Dudakların asimetrik, büyük ve sarkık olmasından kaynaklı olmaktadır. Kadınlar bu durumun herhangi bir sıkıntı yaşatmayacağını düşünebilir fakat, bu durumda genital estetik yapılması daha iyi sonuçlar doğurur.

 

Bu durumdan rahatsız olan kadınların doktorlardan ya da eşlerinden çekinmemesi gerekir. Çünkü bu bir insan için sorun olabilir ve psikolojik etkiler bırakabilir. Özellikle iç dudak sarkmasından rahatsız olan kadınların Labioplasti ameliyatı olması büyük yarar sağlayacaktır.

 

Labioplasti Ameliyatı Nedir, Sonrasındaki Süreç Nasıl Olur?

 

İç dudak sarkması şikayeti ile doktora başvuran kadın, doktor tarafından muayene edilir. Gerekli tanılar konulduktan sonra Labioplasti ameliyatına karar verilebilir. Bu işlemin kesinlikle steril bir ortamda ve alanında uzman kişiler tarafından yapılması gerekir. Labioplasti ameliyatının nasıl yapıldığı aşağıda yer aldığı gibidir:

 

  • Genelde lokal anestezi ile yapılan bu işlem özel durumlar sebebiyle genel anestezi ile de yapılabilmektedir. Hastane ortamında gerçekleştirilen ameliyat toplamda 30 dakikada tamamlanabilir. Kısa süre içerisinde yapılan bu ameliyatta kendiliğinden eriyen dikişler kullanıldığı için kesinlikle dikiş alımı yapılmaz.

 

  • Ameliyat olunacağı gün, hastanın adet döngüsüne denk gelmemelidir. Eğer denk gelirse, doktor bu işlemi gerçekleştirmez. Çünkü adet döngüsü sırasında vajinanın tam anlamıyla hijyeni sağlanamaz, bu yüzden de enfeksiyon riski artar.

 

  • Hastanın hastanede kalmasına gerek kalmaz. Sadece ameliyat olunan gün belli bir süre hastanede kalmak yeterli olacaktır.

 

  • Labioplasti ameliyatı sonrasında tuvalet temizliğine dikkat edilmesi gerekir. Temizlik kesinlikle önden arkaya doğru yapılmalı ve hijyene önem gösterilmelidir.

 

  • Ameliyatı günü içerisinde banyo yapmakta herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Yalnız banyonun küvet vb. yerlerde yapılması 10 – 15 gün boyunca yasaktır. Çünkü bu bölgeye küvet içerisinde duran suyun değmesi enfeksiyona neden olarak yara için kötü sonuçlar oluşturabilir.

 

  • Labioplasti ameliyatı sonrasında genelde kanama gibi durumlar gözlemlenmez fakat, böyle bir durum varsa kesinlikle doktora bildirilmeli ve ona göre tedavi uygulanmalıdır.

 

Labioplasti Sonrasında His Kaybı Yaşanır Mı?

 

Birçok kadın, iç dudaklara yapılan bu estetik operasyon sonucunda herhangi bir his kaybı yaşamaz. Bunun bilinmesi, kadınların bu ameliyatı yaptırmaktan çekinmesini engeller. Buna ek olarak sorulan bir diğer soru ise, iç dudak sarkması ameliyatının bakire kızlara yapılıp yapılamayacağıdır. Bakire kızların yaptırmasında herhangi bir sorun yoktur. Bu işlem kesinlikle kızlık zarına zarar vermeyecek, sadece iç dudakların şeklini değiştirecektir.

 

Bakire kızların yaptırmasında herhangi bir sorun yoktur. Bu işlem kesinlikle kızlık zarına zarar vermeyecek, sadece iç dudakların şeklini değiştirecektir.Labioplasti Uygulamaları Hakkında Detaylı Bilgi İçin Ankara Labioplasti Sayfasını Ziyaret Edebilirsiniz.

Kaynak: https://www.genitalgenclestirme.com

 

Labioplasti, kadınların iç dudaklarına yapılan genital estetik türüdür. Birden fazla doğum sonrasında oluşan ya da doğuştan olan iç dudak sarkması olayını düzeltmek için yapılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir