kizlik-zari-dikimi
Kızlık Zarı

Kızlık Zarı Dikimi

Kadınlarda son dönemde sıklık ile başvurulan yöntemlerden birisi olarak dikkatleri çeken kızlık zarı dikimi konusunda yıllardan beri en modern seçenekleri sunarak kısa süre içerisinde ihtiyaçlarınıza modern tıbbi çözümler üretiyoruz. Türkiye genelinde özellikle kızlık zarı dikimi işlemlerinde artık ciddi bir aşama kaydedildi.
Acısız, sızısız ve kısa bir zaman dilimi içerisinde kızlık zarı dikim işlemini iki ayrı yöntem ile yapabiliyoruz. Ancak tam da bu noktada bilmemiz gereken birkaç önemli tanım söz konusu. Hemen bu konu üzerine eğileceğiz.

Kızlık Zarı Nedir?

Kızlık zarı (Hymen), vajinal bölgenin 1,5 CM kadar iç kısmında bulunmakta olan ve üzerinde de deliksel bir yapı bulunan doku olarak bilinmektedir.
Bu doku, vajina duvarlarına yapışmış bir şekildedir ve mümkün mertebe kapalıdır. Cinsel ilişki ya da herhangi bir müdahale ile kızlık zarında yırtılma meydana gelebilir. Ülkemiz genelinde kızlık zarı, bekaret zarı olarak da tabir edilir ve kimi kesimlerce namus anahtarı olarak da kabul edilir. Bu neden dolayısı ile önemli bir organdır.

Kızlık Zarı Dikimi Nedir?

Kızlık zarı dikimi, gerçekleştirdiğimiz modern tıbbi teknikler ile birlikte çeşitli nedenler ile bozulmuş olan kızlık zarı yapısının yeniden eski haline getirilmesi için uyguladığımız tekniktir.
Kızlık zarı dikimi işlemi kesinlikle ağrısız, sızısız ve sıkıntı yaratacak kadar büyük bir işlem değildir. Lokal anestezi altında uyguladığımız bir yöntem olduğu gibi operasyon sonrasında dikkat edilmesi gereken aşamalar da söz konusudur. Tam da bu noktada sizlere en iyi şekilde destek sunuyoruz. Genital estetik operasyonları içerisinde yer almakta olan bu işlem sayesinde kadınların hayatlarını olumlu yönde değiştirmeyi amaç ediniyoruz.

Kızlık Zarı Dikimi Türleri

Kızlık zarı dikimi işlemini iki ayrı başlık altında uygulayabilmekteyiz. Bu iki ayrı başlık, aslında operasyonun kapsamı ile alakalı olarak da bizlere en net şekilde yol haritası çizer. Bu noktada başlıklarımız aşağıdaki gibidir;
GEÇİCİ KIZLIK ZARI DİKİMİ
Geçici kızlık zarı dikimi uygulamasında ki esas amaç, kızlık zarı yapısının tamamen tamirinden ziyade sıradaki ilk cinsel ilişkide kan gelmesini sağlamaktır. Kızlık zarının iç kısmında yer alan vajina duvarlarını dikiş yöntemi ile birbirine yaklaştırmak sonucunda uygulanır.
KALICI KIZLIK ZARI DİKİMİ
Kalıcı kızlık zarı dikimi işleminde ise amaç, zarı tamamen ilk gün ki haline getirebilmektir. FLEP ve MİKROCERRAHİ yöntemleri sayesinde kızlık zarını ilk gün ki dokusuna kavuşturmak için uyguladığımız işlemlerin başında gelmektedir.

Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır?

Kızlık zarı dikimi işlemi, kesinlikle ağrısız bir şekilde ve kısa zaman dilimi içerisinde gerçekleştirilebilmektedir. Modern tıbbi tekniklerimiz olan FLEP ya da MİKROCERRAHİ uygulamaları sayesinde geçici ya da kalıcı kızlık zarı dikimi işlemlerini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirme şansına sahip oluyoruz.
Bekaret tamiri olarak da dikkatleri çeken bu işlemde lokal anestezi altında uyguladığımız operasyonlar sonrasında kızlık zarının yapısını baştan sona en doğru şekilde gerçekleştiriyoruz. En ufak bir şekilde acı dahi hissetmiyorsunuz. Kısa süre içerisinde de normal yaşantınıza tekrardan geri dönüyorsunuz.

Kızlık Zarı Dikimi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Kızlık zarı dikimi, her ne kadar başvurulan bir yöntem olsa da kadınlar için tam bir bilinmeyen olarak da dikkatleri çekiyor. İşte bizler, bu noktada sizlere en doğru bilgileri vermek adına soru cevap yapacağız.
Kızlık Zarı Dikimi Acılı Bir İşlem Midir?
Kesinlikle herhangi bir ağrı ya da sızı hissetmezsiniz. Lokal anestezi altında gerçekleştirdiğimiz yöntemlerden birisidir. Operasyon sonrasında ise sıkıntı yaratmayacak sızlamaların olması mümkün olabilir.

Kızlık Zarı Dikimi Kimlere Yapılır?

Kızlık zarı dikimi işlemini herkese uygulayabilmekteyiz. Vajinal yapının durumunu analiz ederek dikim için uygunluk durumunu da analiz ederek işlem uygulayabilmekteyiz.
Kızlık Zarı Dikimi Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?
Operasyon sonrasında sizlere reçete edeceğimiz ilaçları kullanarak sürecin kontrolü açısından ideal adımlar atarsınız. Aynı zamanda cinsel ilişki durumu 30 günlük zaman içerisinde kesinlikle önerilmez. Bu süreç iyileşme süreci olarak dikkat çeker.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir