kadinlarda-cinsel-problemler
Cinsel Sorunlar

Kadınlarda Cinsel Problemler

Son dönemde çok sık bir şekilde yaşadığımız sıkıntılardan birisi olan kadınlarda cinsel problemler hakkında bazı bilgileri sizlere sunacağız. Kadınlarda cinsel ilişki süreci, erkeklere nazaran biraz daha farklı işlemektedir. Daha önceden de bahsettiğimiz üzere 4 safhalı bir cinsel ilişki süreci kadınlarda kendisini gösterir.
Ancak yine kadınlarda özellikle ilk cinsel ilişki deneyimine karşı bir korku durumu söz konusu olmaktadır. Bunu kontrol altına almak, baskılamak çok zor. Acı çekme korkusu, utanç duygusu ya da bu gibi psikolojik problemler. Farklı olarak ise vajina yapısının farklı olması nedeni ile ortaya çıkan sorunlar. Bunları en iyi şekilde analiz etmek gerekiyor.
Kadınlarda cinsel ilişki problemleri konusunda birkaç önemli başlık olduğunu net bir şekilde söyleyebiliriz. Bu noktada hemen başlıklar ile sizlere bilgiler sunma yoluna da gideceğiz.

İlk Gece Korkusu

İlk cinsel ilişki (ilk gece) korkusu, kadınların genelinde gözlemlediğimiz sorunlardan birisi olarak dikkatleri çekiyor. Kadınların özellikle ilk cinsel ilişkilerinde acı çekecekleri gibi bir psikolojik durum söz konusudur. Bu durum, kadınların kasılması için yeteri kadar ideal bir başlık diyebiliriz sanırım.
Cinsel ilişkinin özellikle ayıp olduğunu düşünen ve eşinden dahi utanan kadınlar olduğunu biliyoruz. İşte tam da bu noktada için korku, cinsel ilişkiyi en çok olumsuz etkileyen faktörlerin başında geliyor diyebilme şansına da sahip durumdayız.

Cinsel İsteksizlik (Cinsel Soğukluk)

Kadınlarda cinsel ilişki problemleri içerisinde en çok gözlemlediğimiz seçeneklerden birisi olarak dikkatleri çekiyor. Adından da anlayabileceğiniz üzere çeşitli nedenlere bağlı olarak cinsel ilişkiye karşı ciddi bir isteksizlik, iştahsızlık durumu olarak kendisini net bir şekilde gösterebilir. Cinsel isteksizli birçok farklı nedene bağlı olarak da kendisini gösterir.
Frijit olarak da bilinen bu rahatsızlık, kadınlar için sıkıntılı bir süreç olarak da dikkat çekiyor. Cinsel işlev bozuklukları nedeni ile gözlemlediğimiz bu hastalık, özellikle çiftlerin ilişkilerinde de son derece olumsuz sonuçları beraberinde getiriyor. Cinsel isteksizliğin en önemli nedenlerinden birisi de psikolojik etkenler olarak da dikkatleri çekiyor.

Cinsel Tiksinti

Cinsel tiksinti de büyük ve ciddi bir hastalık olarak dikkatleri çekiyor. Adından da anlayabileceğiniz üzere cinsel ilişkiye tiksinti ile bakma durumudur. Nedenleri de yine geçmişten günümüze gelen algı ve kişilerin psikolojik olarak kendilerini böyle bir duruma şartlamaları olarak da dikkatleri çekiyor diyebiliriz.
Cinsel tiksinti bozukluğu olarak tıp biliminde inceleme altına aldığımız rahatsızlıklardan birisidir. Cinsel ilişki gördüğünde dahi kadınları mide bulantısı ve kusma gibi tepkiler vermesi durumudur. Aynı zamanda korku ve endişeli bir durum cinsel ilişkiye karşı yine kendisini net bir şekilde gösteriyor diyebiliriz.

Orgazm Olamama (Anorgazmi)

Kadınlar için belki de en ciddi sıkıntılardan birisi olarak dikkatleri çeker. Kadınlarda cinsel ilişki safhaları içerisinde 3 ve en önemli safha orgazm safhasıdır. Orgazm olamama sorunu da genellikle psikolojik olarak kendisini gösteren tepkilerden birisi olarak dikkatleri çekiyor. Tabi ki çok çeşitli maddeler var. Sitemiz içerisinde bu hastalığı çok daha derinlemesine bir şekilde sizlere sunma yoluna gidiyoruz.

Ağrılı Cinsel İlişki (Disparoni)

Günümüz kadınlarının çok çok önemli bir kısmında özellikle ağrılı cinsel ilişki en net şekilde kendisini gösteriyor da diyebiliriz sanırım. Ağrılı cinsel ilişki sorunu birçok farklı nedene bağlı olarak. Bu hastalıkta kadınların her cinsel ilişkisi, rahatsız edici seviyede ağrılı olabilmektedir.
Vajinismus hastalığını tetikleyen en ciddi sıkıntılardan birisi olarak dikkat çektiğini söyleyebiliriz. Dolayısı ile bu hastalığın kadınlar için erkenden çözülmesi gereken hastalıklardan birisi olduğunu da net olarak söyleyebiliriz.

Diğer Kadınlarda Cinsel İlişki Problemleri

Çok çok fazla seçenek olduğunu net olarak söyleyebiliriz. Her kadın için önem arz eden birkaç başlıktan birisidir. Her birini sitemiz içerisinde teker teker inceleme şansına sahip olacağız.
• Vajinal Kuruluk
• Vulvodini
• G Noktası ve Klitoris Sorunları
• Cinsel İlişki Sonrası Koku
• Bel Soğukluğu
Gibi birçok seçeneği çok daha yakından analiz edebilme şansına sahip olacağız. Ciddi anlamda fark yaratan konulardan birisidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir