Cinsel Sorunlar

Kadınlarda Cinsel İsteksizlik Nedenleri

Kadınların cinsel ilişki için istekte bulunmamasıdır. Erkeklerin cinsel isteklerini reddederler. Bu durum cinsel isteksizlikdir. Erkek için eşinin kendinden uzaklaşması kabul edilmez bir durumdur. Erkekler cinsel hayatlarında sorun olduğunda eşlerinden uzaklaşır, eşine kötü davranırlar. Onun bunu bahane ettiğini düşünerek gittikçe uzaklaşırlar. Eşler birbirinden daha da çok uzaklaşır.

 

 

Kadınlarda Cinsel İsteksizlik Neden Olur Hangi Doktora Gitmeli

 

“Kadınlarda strongcinsel isteksizlikstrong için hangi doktora gitmeli” Kadınlarda yaşanan cinsel işlev bozuklukları için eşlerin birlikte cinsel terapistlere gitmeleri gerekmektedir. Çünkü psikoterapilerde amaç cinsel isteksizliğin nedenlerini bulmak ve bunu ortadan kaldırmaktır. İnsan hayatında kendini kötü hissetmesi,  çirkin hissetmesi sadece hayatını değil kadının cinselliğini de etkiler. Bu nedenle eşler için cinsel terapistler, cinsel egzersizler, aile terapileri de bu tedaviye dâhil edilir.

 

Vajinismus Eşleri Ne Yapmalı

 

Kadınlarda strongcinsel isteksizlikstrong için eşlere çok iş düşüyor. Eşinin neden böyle davrandığı, Ne olduğu yaşantısında bir sorun mu yaşıyor. Eşlerin bu konuda çaba sarf etmelidir. Eşiyle birlikte olmak için zaman ayırmalıdır. Cinsellik için eşine yaklaşmamalı cinselliğin dışında birlikte daha çok zaman geçirmelidirler. Cinsellik dışında da ilişkileri iyi ise o zaman her şey daha güzel olacaktır.  Kadınlar mutlu olmadıklarında cinselliğine olumsuz yaşar. Onunla aynı ortamda bulunmak istemez.

 

Kadınların cinsel ilişki için istekte bulunmamasıdır. Erkeklerin cinsel isteklerini reddederler. Bu durum cinsel isteksizlikdir.

 

Cinsel İsteksizliğin 3 Şaşırtıcı Nedeni

 

Evlilikten Önce Başladıysa Kadının psikolojik Travmalar, cinsel taciz, tecavüze uğraması, ailenin cinsellik konusunda baskıyla yetiştirilmesi cinsel isteksizliğe neden olan faktörler arasındadır.

 

Evlilikle Beraber Başladıysa;  Vajinusmus kadında cinsel isteksizliğe neden olan önemli bir faktördür. Bunun yanın da vajinal enfeksiyonlar, akıntı gibi durumlarda kadınlar eşine soğuk davranabilir.

 

Evliyken Yıllardır Her Şey Yolunda Gitmiş Sonrasında Başladıysa durumlar eşiyle ilgili yaşadıklarıdır.  Eşinin kendini aldatması,  kadının kendini değersiz hissetmesi, uzak durması onunla ilgili problem yaşaması, kadında cinsel isteksizliğin temel faktörlerdir.

 

Obsesif Bozukluğu özellikleri nedeniyle cinsel soğukluk başladıysa birazda kişinin kendisi ile ilgilidir. Bunda eşin her hangi bir suçu yoktur. Obsesif özellikleri olan takıntılı kadınlar cinsellikte kirleneceğini düşünen, temizlik takıntıları olan kadınlar cinsellikten uzak durur.

 

Kadın Eşini Neden Cinsellikle Cezalandırır

 

Bunun yanı sıra eşine karşı öfkesi varsa, kendini ifade edemiyorsa, pasif agresif olarak onu cinsellikle cezalandırır. Birazda kendi iç dünyasında yaşayan kadınların cinsellik konusundaki istekleri giderek azalıyor. Kadın eşine olan öfkesini, kırgınlığını dile getiremez. Bazen korkusundan bazen de gururundan söylemez. Kendini ,ifade edemez. Bunu nedeni geçmiş dönemde yaşanan bir aldatma sorunu da olabilir. Eşinin bilmediği bir sorunda olur. Kadın eşini cinsellikte cezalandır.

This Post Has One Comment

  1. Ali osman Reply

    Esra hocaya çok teşekkür ederim kız arkadaşıma yardımlarından dolayı çok iligi alakalı bir uzman gerçekten yorum yapmadan geçemedim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir