genital-estetik
Genital Estetik

Genital Estetik

Günümüz modern tıbbi uygulamalarından birisi olarak dikkatleri çeken genital estetik konusunda bilinen ya da bilinmeyen yöntemler ile alakalı olarak bilgi sahibi olunması gerekiyor. Vajen bölgenin genel olarak görüntü ve işlev açısından kontrol altına alınması bizler için çok çok önemlidir. Genital estetik başlığı altında da birçok farklı uygulamayı analiz edebilme şansına sahip olmaktayız.
Vajinal estetik adı ile de bilinmekte olan bu sürecin kontrolü uzmanlar tarafından yapılmalıdır. Merak ettiğiniz tüm konular ile alakalı olarak da enine boyuna bilgilendirmeler sunacağız.

Genital Estetik Nedir?

Genital estetik, diğer adı ile vajinal estetik olarak bilinir ve cinsel bölgenizde yer almakta olan şekilsel ve görüntü anlamında ki bozuklukları giderebilmek amacı ile yaptığımız estetik operasyonlardır.
Vajinal estetik operasyonlarına birçok farklı nedene bağlı olarak başvurma şansına sahip olabilirsiniz. Kadınlar, vajinal bölgelerinde ki görüntü sorunları ya da bazı işlevsel bozulmalar nedeni ile bizlere başvurabilirler. Bu noktada kimi zaman estetik operasyonlara karşı uygulama alanını genişletiriz. Tabi ki genital estetik operasyonları konusunda kafalarda birçok farklı soru işareti de söz konusu.

Genital Estetik Neden Yapılır?

Vajinal estetik operasyonlarında aslında birçok farklı neden sayılabilir. Ancak Türkiye genelinde ki kadın profilini de doğru bir şekilde analiz etmek yine bizler için önemlidir. Bilgi sahibi olabilmeniz amacı ile genital estetik nedenlerini daha yakından tanımanıza yardımcı olmak amacı içerisindeyiz.
Kadınlarda doğum sonrasında vajen bölgede çok ciddi anlamda görsel sorunlar meydana gelir. Sarkma ve genişleme bunlardan birisidir. Bunları giderebilmek için genital estetik uygulanır.
Vajina bölgesinde yer alan iç ve dış dudakların yapı bozulmalarını gidermek yine yöntemlerdendir.
Vajina iç ve dış dudaklarında ciddi sarkmalar meydana geldi ise vajinal estetik uygulanır.
Zorlu doğum operasyonlarında vajina dışına kesi atılabilmektedir. İşte tam da bu noktada cinsel işlev kaybını ortadan kaldırmak için kullanılabilir.
İdrar kaçırma, cinsel fonksiyon bozulmaları gibi sorunların çözümü için de yine vajinal estetik uygulanabilir.

Vajina İç Dudak Küçültme Operasyonu (Labioplasti)

Labioplasti, vajina giriş kısmında yer almakta olan vajina dudaklarının estetik ve işlevsel anlamda her türlü sorununu giderebilmek için uyguladığımız vajinal estetik operasyonu türüdür.
Genital estetik operasyonları içerisinde en çok başvurduğumuz yöntemlerden birisi olarak dikkatleri çeker. Dünya genelinde de en çok başvurulan seçeneklerden birisidir. Aynı zamanda vajina dudaklarında meydana gelmiş olan simetri bozulmalarını düzeltmek için de kullanılan bir yöntem olarak dikkatleri çeker. Doğum, sürekli cinsel ilişki ya da birçok farklı nedene bağlı olarak bu sorunlar kendisini gösterebilir.
LABİOPLASTİ OPERASYONU NASIL YAPILIR VE NE KADAR SÜRER?
İç dudak küçültme operasyonu, günümüz modern tıbbi yöntemlerinin kullanılması durumunda 30 – 40 dakikalık bir zaman dilimi içerisinde başarılı şekilde noktalanabilmektedir. Genel anestezi altında uygulanması çok daha uygun olan bir operasyondur.
Ameliyat sonrasında herhangi bir iz kalmaz. Aynı zamanda operasyon olduğu dışarıdan bakılacak bir göz ile kesinlikle anlaşılmaz. Operasyon sonrasında 4 haftalık bir zaman dilimi içerisinde kesinlikle cinsel ilişkiden uzak durmak gerekmektedir.

Vajina Daraltma Operasyonu (Vajinoplasti)

Vajinoplasti, çeşitli nedenlere bağlı olarak ciddi anlamda genişlemiş vajina yapısının cerrahi yöntem ile daraltılması için kullandığımız vajinal estetik yöntemidir.
Özellikle normal doğum sonrasında vajina bölgesinde çok ciddi şekilde bir genişleme olduğunu görebiliyoruz. Doğum esnasında kasılmalar ciddi anlamda arttığı zaman vajinal bölgede de genişleme doruk noktalara çıkabilir. Bu durum hem estetikal hem de işlevsel açıdan kadınlar için ciddi anlamda sıkıntı yaratmaktadır.

VAJİNOPLASTİ NASIL YAPILIR?

Vajinoplasti işleminde esas amacımız, bölgenin görüntüsünü düzeltmek ve genişlemeye bağlı cinsel his kayıplarını ortadan kaldırmaktır. Herhangi bir kesi atılmaksızın uyguladığımız bir yöntemdir. Kesi atmaksızın vajina iç kısmında ki dudakları 3 – 4 CM kadar birbirine yaklaştırarak bölgede daralma meydana getiriyoruz. Bu sayede vajen bölgede meydana gelen görüntü ve işlev bozulmaları giderilmiş oluyor.

VAJİNOPLASTİ SONRASI NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Bu işlem sonrasında dikkat etmemiz gereken en önemli seçenek, iyileşme tamamlanana kadar yani 4 haftalık bir zaman dilimi içerisinde kesinlikle cinsel ilişkiye girilmemelidir.
Bununla birlikte yine operasyon sonrasında ağır spor ya da ağırlık çalışmaları kati surette yapılmamalıdır. Vajinal bölgeye herhangi bir temas, yine sıkıntıları beraberinde getirebilecek seçenekler arasındadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir