Genital Beyazlatma
Genel

Genital Beyazlatma

Genital beyazlatma konusunda özellikle son yıllarda teknolojik araçlarla deriyi soyarak bu işlem çok başarılı bir biçimde yapılmaktadır. Genital bölgenin dış kısmında kalan vulva denilen alan üzerinde zamanla kararmalar ve renk koyulaşması oluşur.  Bu durum o bölgede lekelenmeye sebep olur. Bu da kadınlarda psikolojik olarak kendini kötü hissetme biçiminde psikolojik olarak sorun yaratır. Genital bölgede renk açma ve beyazlatma tedavileri son derece başarılı sonuçlar vermektedir.  Bu işlem lazer cihazıyla yapılmakta ve genital estetik olarak adlandırılır.

 

 

Genital Bölge Neden Koyulaşır?

 

Genital bölgenin dış kısmı zamanla birçok sebebe bağlı olarak renk değişikliğine uğrayabilir.  Esmerleşir ve koyulaşır.  Bu durum kadınlarda estetik açıdan son derece rahatsız edici durumlardan biridir.  Dış genital bölgenin koyulaşmasının birçok sebebi bulunur.  Bunlar;

 

  • Östrojen hormonu
  • Güneşin zararlı ışınları
  • Esmer tenli olmak
  • Gebelik
  • Doğum kontrol ilacı kullanımı
  • Over kist sendromu
  • Hormonsal bozukluklar
  • Genital bölgede ağda veya lazerle epilasyon yaptırılması

 

Bu gibi sebeplere dayalı olarak renk koyulaşması görülür.

 

Genital Bölgede Renk Beyazlatma Neden Yapılır?

 

Genital bölgede oluşan renk değişiklikleri ve koyulaşmalar kadınlarda psikolojik olarak kendini kötü hissetme gibi sebeplere neden olur. Özellikle cinsel ilişki sırasında kendini kötü hissetmek ve utanma gibi sorunları çok sık yaşarlar. Genital bölgenin doğal rengi pembe ve parlaktır. Lazer cihazı ile son yıllarda genital bölgede renk açma işlemi sonucunda doğal pembe renk kazandırılır.

 

Genital Bölge Renk Açma Nasıl Yapılır?

 

Genital bölgede beyazlatma uygulaması lazer cihazı ile yapılmaktadır. Yaklaşık olarak 30 dakika gibi bir sürede işlem tamamlanır. Bu işlem sırasında hastaya hafif uyku veren bir sedasyon uygulanır. Bu hafif bir anestezidir.

 

Lazer İle Genital Bölgede Renk Açma İşlemi

 

Lazer cihazının ısı vererek genital bölgenin üst katmanının soyulması ile gerçekleştirilir.  Böylelikle yeni oluşan cilt parlak ve pembe renkte ortaya çıkar. Genital bölge beyazlatma işlemi tek seansta yapılmaktadır.  Ancak çok gerekli olması durumunda birden fazla seanslarda yapılabilir.   Tek bir seansta yaklaşık olarak %30 ve %40 arasında bir renk açılması sağlanır.  Bazı kişilerde bu kadarı yeterli olmaktadır.  Lazer cihazı kullanılarak genital bölgede renk açma işleminin tam başarılı sonucu 1 ay sonra ortaya çıkar.

 

Operasyon Yapılarak Genital Bölgede Renk Açma İşlemi

 

Genital bölgenin dış kısmındaki renk koyulaşmaları genellikle iç kısımla birlikte ortaya çıkar. İç dudakları labioplasti yapılır ve bu işlem tek bir seansta yeterli olur. Dış kısımlara ise lazer ile renk açma işlemi uygulanır. Lazer cihazı kullanılarak genital bölgenin beyazlatılması işleminden sonra alttan gelen yeni cilt açık pembe ve parlak olur.  İstenen ve beklenen sonuçta budur.

 

Genital Bölgede Renk Koyulaşmasının Zararı Var Mıdır?

 

Genital bölgede oluşan kararmalar ve renk değişikliği birçok kadında görülen durumlardan biridir. Ancak bunun fiziksel olarak hiçbir zararı yoktur. Fakat kadınları genellikle psikolojik olarak bu görüntü rahatsız eder. Bu durum onlar da bir öz güven kaygısı oluşturur ve dolayısıyla bunu psikolojik saplantıya dönüştürebilirler. Bu operasyonu kadınlar estetik kaygılarından dolayı yaptırırlar.

 

Genital Bölgede Renk Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

 

Genital bölgeye lazer cihazları ile renk açma işlemi uygulanabildiği gibi dermatolojik kremler ve cilt soyucu ürünlerle de bu işlem kimyasal peeling adı altında da yapılabilir. Aynı şekilde bu dermatolojik uygulamalarla epidermis denilen en üst kısmı soyulur ve alttan gelen sağlıklı cilt genellikle açık renkli pembe olur. Kremle genital bölge renk açma işlemi kalıcı bir işlem değildir. Bu genellikle lazer cihazları kullanılarak karbondioksit lazer ile renk açıldığı durumda bu işlem kalıcıdır ve tekrar yapılmasına gerek kalmaz.

 

Genital beyazlatma konusunda özellikle son yıllarda teknolojik araçlarla deriyi soyarak bu işlem çok başarılı bir biçimde yapılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir