gecici-kizlik-zari-dikimi
Kızlık Zarı

Geçici Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık zarı yapısının bozulması birçok farklı nedene bağlı olabilir. Günümüz tıbbi literatüründe geçici kızlık zarı dikimi ve kalıcı kızlık zarı dikimi yöntemleri ile yırtılma bir sorun ise çözüm üretilebilmektedir. İki yöntem de cerrahi yöntem ile uygulanmaktadır.
Kızlık zarı türleri, birden farklı yapısı ile karşımıza çıkabilmektedir. Kimi kadında ise Imperfore Hymen dediğimiz deliksiz kızlık zarı olabilir. Bu durumda cerrahi operasyon ile kızlık zarı açılır. Şimdi geçici olarak kızlık zarı dikimi konusu üzerine biraz daha derinlemesine eğilelim.

Geçici Kızlık Zarı Dikimi Nedir?

Adından da anlaşılabileceği üzere geçici kızlık zarı dikimi, dikimden sonraki ilk ilişkinizde kan gelmesi için gerçekleştirilen geçici dikim yöntemidir. Son derece pratik bir operasyon olduğunu söylememiz gerekiyor. 5 ya da 10 dakikalık bir zaman dilimi içerisinde gerçekleştirilebilir.
Operasyon sonrasında günlük yaşantınız herhangi bir şekilde etkilenmez. Kalıcı kızlık zarı dikim işlemine nazaran çok daha meşakkatsizdir. Baştan aşağıya bir hymen yapısı oluşturmak gerekmez. Dolayısı ile korkulacak bir operasyon değildir.

Geçici Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır?

Geçici kızlık zarı dikimi operasyonu, lokal anestezi altında yapılmaktadır. Büyük bir cerrahi operasyon olmadığını belirtmek istiyoruz. Vajinal bölgenizin iç kısmına yapılan anestezik iğne ile birlikte o bölgenin uyuşturulması sağlanır.
Sonrasında yırtılan kızlık zarının iç kısmında yer almakta olan vajina duvarlarları dediğimiz yapılar, dikiş yöntemi kullanılarak karşılıklı şekilde yaklaştırılır ve dikilir. Bu yakınlaştırma işlemi sonucunda kızlık zarı, ilk gün ki yapısına en azından iç kısımda ulaşır. Dikim işlemi sonrasında ilk cinsel ilişkide kan gelmesi garanti altına alınır.

Geçici Kızlık Zarı Dikimi Sonrası Hakkında Merak Edilenler

Öncelikle acısız bir operasyondur. En ufak bir hissiyatınız olmaz.
Operasyon sonrasında hemen ayağa kalkarsınız ve günlük yaşantınız en ufak şekilde etkilenmez.
Operasyon sonrasında herhangi bir ağrı kesici ya da antibiyotik ilaç kullanmak zorunda kalmazsınız.
Hayati açıdan en ufak bir riski bulunmamaktadır.

Geçici Kızlık Zarı Dikimini Kimler Yaptırabilir?

Cinsel ilişkinin ardından bozulan kızlık zarı, yapı itibari ile 1 aylık zaman dilimi içerisinde geçici dikim için en uygun sürecini yaşar. 1 aydan daha uzun süre üzerinden geçen yırtıklarda geçici dikim işlemi çok da mümkün değildir. Bunun dışında tüm kadınlar için uygulanabilecek yöntemlerden birisidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir