g-noktasi-ve-klitoris
Jinekoloji

G Noktası ve Klitoris

Kadınlarda cinsel yapıları incelediğimiz zaman birçok farklı seçenek bizleri karşılıyor. Ancak bu noktada en çok dikkat çeken seçeneklerden birisi olan G Noktası ve klitoris konusunun üzerinde durulması gerekiyor. Kadın cinsel sistemi, erkeklerin sistemine nazaran çok daha karmaşık ve dolayısı ile araştırılmaya müsaittir.
G noktası, kadınların çok önemli bir kısmının bilmediği noktalardan birisidir. Bu noktada sizlere en ideal şekilde derinlemesine bilgiler sunma yoluna gideceğiz. Daha fazla merak ettikleriniz ile alakalı da bizlere ulaşabilirsiniz.

G Noktası Nedir?

G noktası, kadınlarda vajina ön duvarı bölgesinin orta kısımlarına doğru yer alan ve kadının orgazm seviyesini yükseltme görevini kolaylaştırmak olan bir sistemdir.
G noktası, her kadında biraz daha farklılık gösteren bir bölgede olabilir. Vajina duvarının çok çok içerisinde olan bir G noktası, küçük penisli erkekler ile cinsel ilişkiden orgazm olamama gibi durumları da beraberinde getirebilir. Ancak kadınlarda çok nadiren bu durum gözlemlenir. G noktasının bulunduğu nokta, orgazm için çok çok önemlidir.
G noktası ile alakalı olarak tıp dünyasında çok ciddi soru işaretleri söz konusu. Hala varlığını kesin olarak kabul etmeyen tıp insanları mevcut.

G Noktası Nerede Yer Alır?

Yukarıdaki tanımda da bahşettiğimiz üzere vajina ön duvarının orta kısımlarına doğru yer aldığını söyleyebiliriz. İçerdelik tabiri ise yaklaşık olarak 3 – 4 CM bir değeri kapsıyor. İdrar kanallarına komşu bir yapı olduğundan dolayı uyarılma konusunda aslında ideal bir bölgede olarak dikkatleri çeker.
Kadınlarda G noktası biraz daha farklı konumlanmış olabilir. Bu noktada sıkıntılı bir süreçte bilinen yanlışları iyi anlamak gerek. Cinsel zevkin kaynağı, skene bezleri ve bu bezin kanallarıdır. Birçok kişinin bildiği üzere vajina üst duvarı değildir.

G Noktası Büyütülebilir Mi?

G noktası ile alakalı olarak modern tıp, bizlere birçok farklı çözüm yöntemi sundu. G SHOT uygulaması adını verdiğimiz G noktası büyütme işlemi ile bu durumda orgazm olma eşiğini kontrol edebilme gibi bir şansımız olduğunu söyleyebiliriz. Kesinlikle cerrahi bir işlem değildir ve yan etki gibi durumlar söz konusu değildir. Ağrısız, sızısız bir şekilde gerçekleştirdiğimiz uygulamalar arasında yer alır.

Klitoris Nedir?

Klitoris, pubis tepesi adını verdiğimiz kısmın tam olarak altında ve erkeklerde ki penis başı yapısının kadınlarda ki türevi olarak dikkatleri çeken bir yapıdır.
Klitoris alt kısmında idrar kanalları ve idrar deliği yer alır. Bu organlara en yakın komşu ise G noktası eşiği olarak da tabir edilebilir. Klitoris Y harfi şeklinde bir yapı olarak dikkatleri çeker. Tıbbi tabir olarak KADININ PENİSİ KLİTORİSDİR tanısı dünya genelinde yaygın olarak kabul edilmiştir.

Klitoris ve Orgazm İlişkisi

Klitoris, cinsel haz yoğunluğunu kontrol eden bir yapı olarak da dikkatleri çekiyor. Tam da bu noktada cinsel ilişki esnasında Klitoris bölgesinin de uyarıldığı gerçeğini asla unutmamak gerekiyor. Kadınlar, orgazmı birçok farklı şekilde yaşarlar.
Klitoris bölgesinin el ile uyarılması ya da cinsel ilişki esnasında penis yardımı ile uyarılması mümkündür. Orgazm doruk noktasına ulaşılması durumunda boşalma meydana gelebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir