Doğum Sonrası Vajina Estetiği
Kadın Doğum

Doğum Sonrası Vajina Estetiği

 

Normal doğum vajina için travma tik bir durum.  Her doğumda vajina da belli oranda yırtıklar olur.  Zor veya çoklu doğumlarda vajinada sarkmalar, gevşemeler deformasyonlar söz konusu olabilir. Doğumda bunların birçoğu hekimler tarafından onarılır. Normal doğumdan sonra vajina eski haline ne zaman gelir? Doğum sonrası bir yıla yakın sürede vajina toparlanır. Kişi hamilelik ve doğum sonrası kilo verip, pelvik egzersizlerine devam ederse vajina eski diriliğine kavuşur. Özellikle defet derin olduğu içinde ileriki dönemlerde vajina de sarkmalar, genişlemeler ve bu yırtıklara bağlı sekenden ortaya çıkmaktadır. Böyle durumlarda estetik kaygıdan uzak olarak Doğum Sonrası Vajina Estetiği yapılması gereksinimi ortaya çıkmaktadır.

 

Vajina Kırmızı Alarm! Veriyorsa…

 

Vajinada doğum nedeniyle oluşan genişlemeler kişinin cinsel hayatında sıkıntılara yol açar. Vajinadaki bu fonksiyonel kayıp partneri ile sorunlar yaşamasına neden olabilir. İlerleyen dönem içerisinde bu sarkmalardan kaynaklanan karın ağrısı sırt ağrısı gibi sıkıntılara yol açmaktadır. Kırklı yaşlardan sonra idrar kaçırma gaz kaçırma rahim sarkması gibi şikâyetler görülür. Cinsel hazda azalma olur. Partnerinden böyle bir şey duyması kadını çok üzer. Bunlar Doğum Sonrası Vajina Estetiği ile düzeltilebilinir. Tercihen bu estetikleri hasta doğum yapmayı bir kez daha düşünmüyorsa hastanın doğum sonrası yapmalıdır.

 

 

Doğum Sonrası Vajina Estetiği Ve Türleri

 

Kadınlarda Doğum sonrası vajina estetiği uygulamaları arasında en çok talep görenler labioplasti, vajinoplasti, lazerle vajina daraltma ameliyatlarıdır.

 

Labioplasti: Genişleme sarkma gibi durumlarda vajinadaki iç dudakların düzeltme işlemidir. Vajinada dudak kısımlarındaki fazlalıklar alındıktan sonra estetik dikiş uygulanır. Genelde lokal anestezi altında yapılan bir işlemdir.

 

Vajinoplasti:  Vajinanın daraltılması estetik yönden daha iyi bir görünüm kazanmasıdır. Vajinanın daraltılması ameliyatları genetik estetikler arasındadır. Lokal anestezi altında yapılan bir işlemdir. Kişide mesane ya da duvarı sarkması varsa bunlarda düzeltilir. Kısaca Doğum Sonrası Vajina Estetiği uygulamaları neticesinde vajina içi genç kızlık dönemindeki bir durum kazanmaktadır.

 

Hangi Durumlarda Doğum Öncesi Estetiği Yapılır?

 

Bazen büyük boyutlarda oluşan küçük dudakları ameliyat etmek için doğum sonrasını beklemeye gerek yoktur. Hatanın psikolojileri bozulabilmektedir. Cinsel ilişkiden kaçınmak iç çamaşırı giymekte zorlamak gibi sorunlar yaşabilmektedir.  Hastanın doğum sırasında psikolojileri bozulabilmektedir. Böyle durumlarda vajina dış dudak estetiği yaptırmak için doğum sonrasını beklemeye gerek yoktur.

 

Vajinada doğum nedeniyle oluşan genişlemeler kişinin cinsel hayatında sıkıntılara yol açar. Vajinadaki bu fonksiyonel kayıp partneri ile sorunlar yaşamasına neden olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir