Genital Estetik

Doğum Sonrası Genital Estetik

Doğum sonrasında annenin genital bölgesinde birçok farklı hasar meydana gelir. Doğum sonrası genital estetik, bu noktada en kesin çözümlerden birisi olarak da dikkatleri çeker. Türkiye genelinde özellikle doğum sonrasında kadınların çok önemli bir kısmının vajina estetiği ile alakalı olarak somut adımlar attığını da biliyoruz.
Hamilelik sürecinin ardından vajinal bölgede bir genişleme meydana gelir. Dolayısı ile ortaya çıkan seçenekleri de daha derinlemesine incelemek gerekiyor.

Genital Estetik Nedir?

Genital estetik, vajina bölgesini oluşturan genital bölgedeki dış ve iç dudakların estetik operasyon ile düzene sokulması anlamına gelmektedir. Vajinoplasti, bu noktada kadınların çok önemli olarak gördüğü estetik sınıflardan birisidir. Aynı zamanda labiyum estetiği de yine fark yaratan imkanlardan birisi olarak da adından söz ettiriyor.
Doğum sonrası süreçte genital bölgenizde birçok farklı sıkıntı meydana gelebilmektedir. Bu neden dolayısı ile bu anlamda da sizlere en ince ayrıntısına kadar bilgiler sunmak istiyoruz.

Doğum Sonrasında Genital Sorunlar Nelerdir?

Özellikle normal doğum sonrasında genital bölgenizde birçok farklı sıkıntı meydana gelebilmektedir. Genital bölgenizde görülen genişlemeler, en geniş kapsamlı sıkıntılardan birisi olarak dikkatleri çeker. Ancak yine de ön planda tutulması gereken seçeneklerden birisidir. Detayları inceleyecek olursak;
Doğum sonrasında vajinal bölge çok ciddi anlamda büyüyecektir.
Vajina iç dudak kısımlarında büyüme ve sarkma meydana gelebilir.
Dış dudaklarda da aynı şekilde büyüme ve sarkma meydana gelir.
Vajina kısmında ciddi anlamda tahriş meydana gelme ihtimali yüksektir.
Hamilelik sonrasında kimi zaman kontrolsüz kanamalar meydana geldiğini gördük.
Tabi ki bu hasarların en ciddi çözümü olarak da kuşkusuz ki genital estetik en önemli yöntemlerden birisi olarak dikkatleri çekecektir.

Doğum Sonrası En Sık Yapılan Genital Estetik Ameliyatları

Bu noktada doğum sonrasında genital estetik sınıfı içerisinde incelenebilecek birkaç önemli başlık var. Tabi ki yöntemleri de yine daha geniş kapsamlı bir şekilde analiz edeceğiz. Hemen Konu üzerine eğilelim.

Vajina Daraltma (Vajinoplasti) Ameliyatı Nedir? Nasıl Yapılır?

Doğum sonrasında en sık başvuru aldığımız ve uyguladığımız yöntemlerden birisi Vajinoplasti olarak dikkat çekiyor. Adından da anlayabileceğiniz Vajinoplasti, doğum sonrasında ciddi anlamda genişleyen vajinanın daraltılması üzerine uygulanan yöntemlerden birisi olarak dikkatleri çekiyor.

Vajina Daraltma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Sanıldığı kadar büyük kapsamlı bir operasyon olmadığını net olarak söyleyebiliriz sanırım. Herhangi bir kesi atmaksızın vajina daraltma işlemini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirme şansına da sahip olabiliriz. Aşamaları daha yakından inceleyecek olursak;
Genel anestezi altında uygulamamız gereken bir işlemdir. Genel anestezi uygulaması ile birlikte hastamızı uyuturuz.
Vajinanın 3 – 4 CM kadar iç kısmına gireriz. Bu bölgede yanakları birbirlerine doğal bir şekilde yaklaştırırız.
Yaklaştırma işleminin başarı ile gerçekleştirilmesinin ardından ise normal dikiş atılır. Dikişler kendiliğinden erir ve dolayısı ile zaman içerisinde kendi düşecektir.
Operasyon yaklaşık olarak 30 – 40 dakikalık bir zaman almaktadır.
Operasyon sonrasında hastamızın 2 günlük bir dinlenmenin ardından normal yaşantısına dönmesi mümkündür.
Operasyon sonrasında 30 günlük bir zaman dilimi için cinsel ilişki kesinlikle tavsiye edilmez.

Vajina İç ve Dış Dudaklarının Düzeltilmesi (Labioplasti) Ameliyatı Nedir? Nasıl Yapılır?

Labioplasti, doğum sonrasında vajina içi ve dışında yer almakta olan dudakların sarkması ve büyümesi sonrasında uygulamakta olan bir estetik ameliyatıdır. Vajinanın dudak kısımlarını en ince ayrıntısına kadar analiz ederek sorunsuz şekilde düzeltme şansına sahip olabiliyoruz.

LABİOPLASTİ AMELİYATI NASIL YAPILIR?

Çok ciddi anlamda sıkıntılı bir süreç olmadığını öncelikle belirtmek istiyoruz. Günümüz modern tıp seçenekleri ile ağrısız, sızısız şekilde uygulayabildiğimiz operasyonlar arasında da yer alıyor. Hemen operasyon aşamaları hakkında bilgi verecek olursak;
Genel anestezi altında uygulamamız gereken bir işlemdir. Genel anestezi uygulaması ile birlikte hastamızı uyuturuz.
Uyuşturma işleminin ardından vajina yanaklarının fazladan büyüyen ya da sarkan yanaklarının fazlalıkları toparlansın diye yanaklara bir ilaç enjekte eder ve kesim işlemi sağlarız.
Kesim işleminin ardından ise kesim yaptığımız alanları tekrardan dikeriz. Dikişler, zaman içerisinde kendiliğinden eriyecektir.
Operasyon 30 – 40 dakikalık bir zaman almaktadır.
Operasyon sonrasında 4 haftalık bir zaman dilimi içerisinde kesinlikle cinsel ilişkiye girilmemelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir